BANKADA YAPILACAK İŞLEMLER

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan Konut Hak Sahipleri 20 Eylül 2021 – 30 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul Başakşehir Kayabaşı 1. Etap projesi hak sahipleri için T. Halk Bankası A.Ş İstanbul / Tümsan Sanayi Sitesi Şubesi, 2. Etap projesi hak sahipleri için T. Halk Bankası A.Ş İstanbul / Başakşehir Şubesinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalayacaklardır.

Bankada Sözleşme imzalama aşamasında;

Mart/Nisan 2019 itibariyle İstanbul İli sınırları içinde son 1 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya il nüfusuna kayıtlı olduğunu gösterir belge,

Mart/Nisan 2019 ayı itibariyle; Hane halkı gelirinin en fazla net 4.800 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, (3+1 konut tipi hariç) sunacaklardır.

CAYMA HAKKI;

Konut alıcısı, konut satış sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren on dört gün içerinde, herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satış sözleşmesinden cayma hakkına sahiptir.

Yine, peşinat yatırarak satış sözleşmesi imzalayan hak sahipleri konutun fiili teslimden önce herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkına sahiptir.

OTURMA KOŞULU ve DEVİR İŞLEMLERİ:

2+1 konut tipi projelerinde hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar, konutlarını borçları bitene kadar devredemeyeceklerdir.

Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir.

3+1 konut tipi projelerinde ise hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konut teslim tarihini takip eden 2 (iki) yıl sonrasına kadar devredemeyeceklerdir.

Gayrimenkul Satış İşlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir