BAŞVURU VE SÖZLEŞME İMZLAMA HAKKINDA

İSTANBUL BAŞAKŞEHİR KAYABAŞI 1. ve 2. Etap 1.312 KONUT PROJESİ (KONUT BELİRLEME VE SÖZLEŞME İMZALAMA BİLGİLENDİRME NOTU)

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 50.000 Sosyal Konut Projesi kapsamında, İstanbul Başakşehir Kayabaşı 1. Etap 652 Adet Konut ve 2. Etap 794 Adet Konut Projesi’nde inşa ettirilen; 2+1 nitelikli 820 adet ve 3+1 nitelikli 492 adet olmak üzere toplamda 1.312 adet konut için hak sahipleri arasından Konut Belirleme Kurası 08 Eylül 2021 tarihinde, 2+1 Konut Tipi için Saat 10:00’da, 3+1 Konut Tipi için Saat 15:00’de gerçekleştirilecek olan kura çekilişi, İdaremizin sosyal medya (FaceBook, Twitter, YouTube ve Instagram) hesaplarından canlı yayın ile yapılacaktır.

Konut belirleme kurasından sonra Gayrimenkul Satış Sözleşmesi hak sahipleri tarafından 20 Eylül 2021 – 30 Kasım 2021 tarihleri arasında, İstanbul Başakşehir Kayabaşı 1. Etap projesi hak sahipleri için T. Halk Bankası A.Ş İstanbul / Tümsan Sanayi Sitesi Şubesi, 2. Etap projesi hak sahipleri için T. Halk Bankası A.Ş İstanbul / Başakşehir Şubesi nezdinde imzalanacaktır.

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar;

1)     2+1 nitelikli konutlar için;

  • %12 peşinat bedeli için 180 ay vade,
  • %20 peşinat bedeli için 240 ay vade,

2)  3+1 nitelikli konutlar için;

  • %10 peşinat bedeli için 120 ay vade,
  • %20 peşinat bedeli için 180 ay vade ile taksitlendirilecek olup, peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir.

2+1 Konutlar; Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olana göre artırılacaktır. Taksit ödemeleri, konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır. İlk dönemsel artış teslim tarihine göre İdarece belirlenecektir.

3+1 Konutlar; Hak sahiplerinin konutlarına ait kalan borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur Memur Maaş Artış Oranı’na göre artırılacaktır. Taksit ödemeleri, sözleşme tarihini takip eden ay itibariyle başlatılacaktır. İlk dönemsel artış Ocak/2022 döneminden itibaren başlayacaktır.

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır. Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan alınan “HAK SAHİPLİĞİ BELGESİ” ile Projenin bulunduğu İl sınırları içerisinde son 3 yıldır oturuyor olduklarına dair adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden alacakları belge veya İl nüfusuna kayıtlı olduklarına ait belgeler istenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir